CELCO AQUA

• Blizgumas – Matiniai
• Padengimas – 8-12 m²/l
• Džiūvimo laikas – 2 val.
• Sluoksniai – 2
• Tara – 1 ir 2,5 l

Paskirtis

Greitai džiūstantis, beveik bekvapis vandeninis lakas vidaus darbams. Nulakuotas paviršius tampa atsparus plovimui, vandeniui, riebalams ir buitiniams valikliams. Su UV spindulių filtru, kuris sumažina medienos tamsėjimą dėl saulės šviesos poveikio. Laką galima tonuoti. Nauji ir lakuoti mediniai paviršiai, taip pat gali būti naudojamas kaip betoninių, cementinio tinko ir plytinių paviršių apsauginis lakas.

Naudojimo rekomendacijos

Naujus medinius paviršius nulakuokite laku „Celco Aqua“ 2–3 sluoksniais, anksčiau lakuotus – 1–2 sluoksniais. Lakas paruoštas naudoti; prieš naudojimą jį reikia kruopščiai išmaišyti. Jei reikia, pirmam sluoksniui laką galima atskiesti vandeniu (iki 10 %), galutinį sluoksnį lakuokite neskiestu laku. Lakuokite išilgai lentų; jei reikia, atlikite tarpinį šlifavimą. Lakuojant lakas yra pieno spalvos, tačiau išdžiūvęs tampa skaidrus. Geriausia medinio paviršiaus apsauga užtikrinama, kai jis lakuojamas teptuku. Lakuokite tolygiu sluoksniu išilgai medienos plaušų. Prieš lakuojant kitą sluoksnį, rekomenduojama paviršių truputį pašlifuoti. Po šlifavimo nuvalykite nuo paviršiaus dulkes.

Sveikata ir sauga

Pabaigę darbą, gerai uždarykite lako indą. Prieš plaudami darbo įrankius, pašalinkite nuo jų lako likučius. Neišpilkite gaminio į kanalizaciją ir vandens telkinius. Skystus lako likučius reikia išvežti į pavojingų medžiagų surinkimo punktą; atiduoti perdirbti galima tik visiškai ištuštintą tarą.

CELCO WOOD STAIN

• Blizgumas – Matiniai
• Padengimas – pjautinė mediena: 5–8 m²/l, obliuota mediena: 13–17 m²/l
• Džiūvimo laikas – 2 val.
• Sluoksniai – 1
• Tara – 1 ir 2,5 l

Paskirtis

Vandeninis beicas dekoratyvinei patalpose esančių medinių paviršių apdailai. Skaidrus beicas išryškina paviršiaus tekstūrą ir natūralų, medienos grožį. Gaminys labai silpno kvapo, greitai džiūsta, beicuotas paviršius kvėpuoja. Gaminyje esanti alkido derva giliai įsigeria į medienos poras ir pagerina beico sukibimą su mediena.

Naudojimo rekomendacijos

Beicas paruoštas naudoti, jo skiesti nereikia. Prieš pradėdami beicuoti paviršių, gaminį kruopščiai išmaišykite ir kartais pamaišykite jį darbo eigoje, kad pigmentai nenusėstų ant skardinės dugno. Beicuokite paviršių teptuku išilgai lentų vienu ar keliais sluoksniais, tarp atskirų sluoksnių leiskite paviršiui gerai išdžiūti. Kiekvienas tonuoto beico sluoksnis atspalvį daro tamsesnį ir mažiau skaidrų. Nubeicuoto paviršiaus galutinis atspalvis priklauso ne tik nuo pasirinkto atspalvio, bet ir nuo medienos rūšies bei jos apdorojimo (pjautinė, obliuota mediena). Paviršius, kurie turi būti atsparūs dėvėjimui (pvz., grindys) bei greičiau išsitepančius paviršius (pvz., sienas, duris, turėklus) rekomenduojama po beicavimo papildomai nulakuoti 1–2 lako sluoksniais („Celco Aqua“, „Celco Parquet“, „Celco Terra“).

Sveikata ir sauga

Saugoti nuo vaikų. Vengti patekimo ant odos ir į akis. Dirbkite gerai vėdinamoje vietoje ir naudokite asmenines apsaugos priemones. Pasijutus blogai, skambinti į Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biurą arba kreiptis į gydytoją. Pabaigus darbą, reikia gerai uždaryti indą. Prieš plaudami darbo įrankius, pašalinkite nuo jų gaminio likučius. Darbo įrankius plaukite iš karto po naudojimo; išdžiūvusį gaminį galima nuvalyti tik mechaniškai. Neišleisti į kanalizaciją ir vandens telkinius. Skystus likučius reikia išvežti į pavojingų medžiagų surinkimo punktą; atiduoti perdirbti galima tik visiškai ištuštintą tarą.

CELCO PARQUET

• Blizgumas – Matiniai
• Padengimas – 10-13 m²/l
• Džiūvimo laikas – 2 val.
• Sluoksniai – 2
• Tara – 1 ir 2,5 l

Paskirtis

Atsparus dėvėjimuisi vandeninis grindų lakas. Šiuo laku lengva lakuoti, jis gerai išsilygina. Nulakuotas paviršius atsparus braižymui, vandens ir buitinių chemikalų poveikiui. Nulakuotas paviršius ilgainiui nepagelsta. Tinka naujam ir anksčiau lakuotam skydiniam, mozaikiniam ir lentelių parketui, lentų grindims lakuoti.

Naudojimo rekomendacijos

Paviršių laku „Celco Parquet“ lakuokite 2–3 sluoksniais. Kitą sluoksnį lakuokite ne anksčiau kaip po 5 valandų. Per parą paviršių galima padengti ne daugiau kaip 2 sluoksniais. Jei reikia, tarp atskirų sluoksnių paviršių lengvai pašlifuokite. Lakas yra paruoštas naudoti. Pirmajam sluoksniui į laką galima įpilti švaraus vandens iki 10% lako tūrio, kitiems sluoksniams naudokite neskiestą laką. Lakuokite išilgai lentų. Prieš naudojimą laką reikia gerai išmaišyti ir palikti 5–10 min. pastovėti, kad iškiltų oro burbuliukai. Teptuku arba voleliu reikia dirbti ramiai, kad į lako sluoksnį nepatektų oro. Ypač atidžiai reikia lakuoti tas vietas, kur gali susikaupti per daug lako, pvz., kampuose. Tas vietas rekomenduojama lakuoti teptuku. Vandeniniu laku padengtą paviršių galima perlakuoti tik vandeniniu laku! Po 1–2 parų lako sluoksnis tampa atsparus nedidelėms apkrovoms, o galutinį atsparumą dėvėjimui įgyja per 4 savaites. Sunkesnius daiktus statyti ir kilimus kloti galima po savaitės.

Sveikata ir sauga

Dirbkite gerai vėdinamoje patalpoje. Pabaigę darbą, gerai uždarykite lako indą. Prieš plaudami darbo įrankius, pašalinkite nuo jų lako likučius. Neišpilkite gaminio į kanalizaciją ir vandens telkinius. Skystus lako likučius reikia išvežti į pavojingų medžiagų surinkimo punktą; atiduoti perdirbti galima tik visiškai ištuštintą tarą.

CELCO TERRA

• Blizgumas – Pusiau matiniai
• Padengimas – 10-13 m²/l
• Džiūvimo laikas – 2 val.
• Sluoksniai – 2
• Tara – 1 , 2,5 ir 10 l

Paskirtis

Atsparus dėvėjimuisi lakas medinėms ir betoninėms grindims. Lakas lengvai išsilygina ir suformuoja braižymui bei vandens ir buitinių chemikalų poveikiui atsparią dangą. Lakuotą paviršių paprasta prižiūrėti. Naujas ir anksčiau lakuotas skydinis, mozaikinis bei lentelių parketas, lentinės grindys, taip pat anksčiau neapdorotos betoninės grindys (lakuoti, dulkėms surišti).

Naudojimo rekomendacijos

Anksčiau neapdorotą medinį paviršių gruntuokite 1 sluoksniu „Celco Terra“ ir vaitspirito „Solve W“ mišinio, paruošto santykiu 10:1; betoninį paviršių – lako ir vaitspirito mišiniu 10:3. Anksčiau lakuoto paviršiaus gruntuoti nereikia. Paviršių nulakuokite 2 neskiesto lako „Celco Terra“ sluoksniais; jei reikia, atlikite tarpinį šlifavimą. Lakas paruoštas naudoti; prieš naudojimą jį reikia kruopščiai išmaišyti. Lakuokite išilgai lentų. Sunkesnius daiktus statyti ir kilimus kloti galima po savaitės. Betoninių grindų dulkėms surišti padenkite paviršių 1 sluoksniu lako „Celco Terra“ ir vaitspirito „Solve W“ mišinio, paruošto santykiu 1:1. Prieš naudojimą laką reikia gerai išmaišyti ir palikti 5–10 min. pastovėti, kad iškiltų oro burbuliukai. Teptuku arba voleliu reikia dirbti ramiai, kad į lako sluoksnį nepatektų oro. Ypač atidžiai reikia lakuoti tas vietas, kur gali susikaupti per daug lako, pvz., kampuose. Tas vietas rekomenduojama lakuoti teptuku.

Sveikata ir sauga

Degi. Dirbkite gerai vėdinamoje patalpoje. Pabaigę darbą, gerai uždarykite lako indą. Prieš plaudami darbo įrankius, pašalinkite nuo jų lako likučius. Neišpilkite gaminio į kanalizaciją ir vandens telkinius. Skystus lako likučius reikia išvežti į pavojingų medžiagų surinkimo punktą; atiduoti perdirbti galima tik visiškai ištuštintą tarą.

CELCO SAUNA

• Blizgumas – Pusiau matiniai
• Padengimas – 12-18 m²/l
• Džiūvimo laikas – 1 val.
• Sluoksniai – 2
• Tara – 1 ir 2,5 l

Paskirtis

Greitai džiūstantis, silpno kvapo vandeninis medienos lakas. Lakas apsaugo paviršių nuo drėgmės, nešvarumų ir karščio (atsparus ilgai trunkančiam karščiui iki +120 °C). Nulakuotą paviršių lengva valyti, laikui bėgant jis nepagelsta. Laką galima tonuoti. Nauji ir anksčiau lakuoti mediniai paviršiai, taip pat betoniniai ir plytų bei cementinio tinko paviršiai drėgnose ir sausose patalpose.

Naudojimo rekomendacijos

Paviršių nulakuokite 1–2 neskiesto lako „Celco Sauna“ sluoksniais; jei reikia, atlikite tarpinį šlifavimą. Lakas paruoštas naudoti; prieš naudojimą jį reikia kruopščiai išmaišyti. Medinį paviršių lakuokite išilgai lentų. Lakuojant lakas yra pieno spalvos, tačiau džiūdamas tampa bespalvis ir permatomas. Geriausia medinio paviršiaus apsauga užtikrinama, kai jis lakuojamas teptuku. Lakuokite tolygiu sluoksniu išilgai medienos plaušų. Prieš lakuojant kitą sluoksnį, rekomenduojama paviršių truputį pašlifuoti. Po šlifavimo nuvalykite nuo paviršiaus dulkes.

Sveikata ir sauga

Dirbkite gerai vėdinamoje patalpoje. Pabaigę darbą, gerai uždarykite lako indą. Prieš plaudami darbo įrankius, pašalinkite nuo jų lako likučius. Neišpilkite gaminio į kanalizaciją ir vandens telkinius. Skystus lako likučius reikia išvežti į pavojingų medžiagų surinkimo punktą; atiduoti perdirbti galima tik visiškai ištuštintą tarą.

Celco Yacht

• Blizgumas – Pusiau matiniai
• Padengimas – 12-14 m²/l
• Džiūvimo laikas – 2-3 val.
• Sluoksniai – 2
• Tara – 1 l

Paskirtis

Oro sąlygoms ir dėvėjimuisi atsparus lakas lauko darbams. Sudėtyje yra medžiagų, saugančių nuo UV spindulių, todėl lakas sumažina kenksmingą saulės poveikį medienai. Veikliosios medienos apsaugos medžiagos saugo nulakuotą paviršių nuo pelėsių ir dumblių. Nauji ir anksčiau lakuoti mediniai paviršiai.

Naudojimo rekomendacijos

Anksčiau neapdorotą medinį paviršių pirmiausia įmirkykite medienos apsaugos gruntu „Pinotex Base“, paskui nugruntuokite lako „Celco Yacht“ ir vaitspirito „Solve W“ mišiniu, paruoštu santykiu 10:1. Anksčiau lakuotą paviršių, nuo kurio pašalintas senas lakas, nugruntuokite lako ir vaitspirito mišiniu, paruoštu santykiu 10:1. Paviršių nulakuokite 2 neskiesto lako „Celco Yacht“ sluoksniais; jei reikia, atlikite tarpinį šlifavimą. Lakas paruoštas naudoti; prieš naudojimą jį reikia kruopščiai išmaišyti. Tepkite laką išilgai lentų tolygiu sluoksniu; geriausia lakuoti teptuku. Geriau lakuoti ne vienu storu sluoksniu, o keliais plonesniais sluoksniais. Ypač kruopščiai nulakuokite lentų galus. Reguliariai tikrinkite lauke esančių medinių paviršių būklę, jei reikia, nulakuokite juos dar vienu sluoksniu.

Sveikata ir sauga

Degi. Dirbkite gerai vėdinamoje patalpoje. Pabaigę darbą, gerai uždarykite lako indą. Prieš plaudami darbo įrankius, pašalinkite nuo jų lako likučius. Neišpilkite gaminio į kanalizaciją ir vandens telkinius. Skystus lako likučius reikia išvežti į pavojingų medžiagų surinkimo punktą; atiduoti perdirbti galima tik visiškai ištuštintą tarą.